Hemsidor i Idrottonline stängs ner 2022-12-31. Läs mer
Hoppa till sidans innehåll

Startlistor för Söndag

14 AUG 2015 09:05
Startlistor för Söndagens tävlingar
  • Skapad: 14 AUG 2015 09:05

          
Klass 4 - Hoppning 0.80 bed. Clear Round
8 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
1 Josefin Nilsson Baileys (SWB)
  Hoburgs RK Callahan VDL - Hernando xx 25
2 Michelina Nordberg Allegra (SWB)
  Wisby Ridklubb Ci Ci Senjor Ask - Irco Mena 27
3 Nathalie Franzén Najolie
  Traume RS Lambourgini (SWB) - Nebraska 13
4 Nathalie Lindell Mariline's Amber (SWB)
  Stenkyrkaorten A-Dur - Krius xx 22
5 Nadja Pettersson Eastman
  Traume RS Chapman - Anart 33
6 Karolina Westberg Beginia
  Hoburgs RK Watermill Scandic - Zaire 38
7 Hanna Ahlsten Salsa (13) (SWB)
  Hoburgs RK Tornesch - Nicklas 2
8 Felicia Enderborg Karma
  Hemseortens RK Smashing Hit - Underworld xx 11
 
till toppen
       
Klass 3 - Hoppning 0.90 bed. Clear Round
12 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
1 Nathalie Lindell Mariline's Amber (SWB)
  Stenkyrkaorten A-Dur - Krius xx 22
2 Alice Hansson Alejandro (SWB)
  Traume RS Heartbeat - Cornetto 16
3 Nadja Pettersson Eastman
  Traume RS Chapman - Anart 33
4 Lowisa Sandsjö Kettans Izzy
  Traume RS Ivanhoe (SWB) - Bonefish 34
5 Ronja Håkansson Cloé (SWB)
  Stenkyrkaorten Chess - Carneol x 19
6 Marie Westyarn Melisa
  Traume RS Milords - Gans 39
7 Robert Götlund Sancho
  Hoburgs RK For Pleasure - Goldfasan 15
8 Josefin Nilsson Baileys (SWB)
  Hoburgs RK Callahan VDL - Hernando xx 25
9 Johanna Djurman Bohemian Rock Star
  Stenkyrkaorten Akribori - Bonaparte 9
10 Michelina Nordberg Allegra (SWB)
  Wisby Ridklubb Ci Ci Senjor Ask - Irco Mena 27
11 Nathalie Franzén Najolie
  Traume RS Lambourgini (SWB) - Nebraska 13
12 Jennifer Boberg Belove
  Suderbys RK Melesar - Briar 6
 
till toppen
       
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A
16 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
1 Gill Pettersson Coco Chanel
  Traume RS Cornetto - Carneol x 30
2 Ronja Håkansson Cloé (SWB)
  Stenkyrkaorten Chess - Carneol x 19
3 Nathalie Lindell Da Silva (8) (SWB)
  Stenkyrkaorten De Niro - Master 23
4 Johanna Djurman Bohemian Rock Star
  Stenkyrkaorten Akribori - Bonaparte 9
5 Ida Lagerqvist Madame Chiq
  Traume RS Cornetto - Robin Z 21
6 Marie Westyarn Melisa
  Traume RS Milords - Gans 39
7 Denise Elm Ferrari
  Wisby Ridklubb Calato - Saygon 10
8 Lowisa Sandsjö Kettans Izzy
  Traume RS Ivanhoe (SWB) - Bonefish 34
9 Ebba Bohman Cool Form
  Gotlands Lantliga Informant - Taufan 7
10 Jennifer Boberg Apache
  Suderbys RK Corlensky G - Testarossa 5
11 Robert Götlund Sancho
  Hoburgs RK For Pleasure - Goldfasan 15
12 Karolina Westberg Beginia
  Hoburgs RK Watermill Scandic - Zaire 38
13 Josefine Pettersson Easy Daisy
  Gotlands Lantliga Quite Easy - Cruising 32
14 Elin Engström Maccareena
  Wisby Ridklubb Roderik - Furidant 12
15 Gill Pettersson Beat It
  Traume RS Heartbeat - Davinci 31
16 Ronja Håkansson Sharp Lady Bergerac W
  Stenkyrkaorten Cyrano de Bergerac - Sharp Matt xx 17
 
till toppen
       
Klass 2 - Hoppning 1.00 bed. A Avd. B
2 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
201 Alice Hansson Alejandro (SWB)
  Traume RS Heartbeat - Cornetto 16
202 Jennifer Boberg Belove
  Suderbys RK Melesar - Briar 6
 
till toppen
       
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A:1a Avd. A
12 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
1 Gill Pettersson Beat It
  Traume RS Heartbeat - Davinci 31
2 Ronja Håkansson Quando
  Stenkyrkaorten Qalle - Amiral 18
3 Ebba Bohman Cool Form
  Gotlands Lantliga Informant - Taufan 7
4 Emma Pettersson Nicolhas
  Wisby Ridklubb Nobel - Cortus 29
5 Denise Elm Ferrari
  Wisby Ridklubb Calato - Saygon 10
6 Jennifer Boberg Apache
  Suderbys RK Corlensky G - Testarossa 5
7 Josefine Pettersson Easy Daisy
  Gotlands Lantliga Quite Easy - Cruising 32
8 Mathilde Ahlburg Vorland Utopia
  Wisby Ridklubb Corland - Mytens xx 1
9 Johanna Andersson Trinity (SWB)
  Högbo Ridklubb Etrusco - Mowgli 3
10 Olivia Grauning Garden Enjoy
  Hoburgs RK Etrusco - Okänd 14
11 Michelina Nordberg Chiquita
  Wisby Ridklubb Cornetto - Calypso I 28
12 Gill Pettersson Coco Chanel
  Traume RS Cornetto - Carneol x 30
 
till toppen
       
Klass 1 - Hoppning 1.10 bed. A Avd. B
3 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
Hoppdomare: Annica Ahlquist
Banbyggare: Linda Jakobsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
201 Åsa Berthin Hilarious (SWB)
  Suderbys RK Careful - Furidant 4
202 Alicia Martinsson C'est si Bonne (42) (SWB)
  Wisby Ridklubb Hohenstaufen II - Bernstein 24
203 Ronja Håkansson Sharp Lady Bergerac W
  Stenkyrkaorten Cyrano de Bergerac - Sharp Matt xx 17
 
till toppen
       
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar
0 anmälda
Överdomare: Sofie Nilsson
Tävlingsledare: Jan Larsson
 
Startnr Ryttare Häst
  Klubb Härstamning Hästnr
 
Skribent: Susanna Leissner

Gräsroten
___________________

Traume Ridskola
Follingbo Klinte 455
621 91  VISBY

www.traumeridskola.se
This is a mailto link

___________________ 

IMG_1449

___________________

hultgren

___________________

Tintin_190x67

___________________

StorloggaBild

____________________

leklust-logo

____________________

 

guteglass

____________________

Thomas Perséns Hovslageri
Tel: 070-757 60 50

____________________

CS Fastighetsservice

____________________

Gotlandsgods
Hemsida: http://gotlandsgods.se/

____________________

Ilexpressen
Hemsida: https://www.ilexpressen.se/

____________________

Reko Entreprenad
Hemsida: http://rekoentreprenad.se/

____________________

Visby Orangeri

____________________

SEB
Hemsida: https://seb.se/

____________________

Glassmagasinet i Vadstena
Facbooksida: Här>>

____________________

Cias Hovslageri
Facbooksida: Här>>

____________________

M Johanssons smide
Facebooksida: här>>

Postadress:
Traume RS - Ridsport
Sven Yxfeldt, Söderhagsvägen 25
62150 Visby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@traumeridsallsk...

Se all info