Hoppa till sidans innehåll

Startlistor för Lördag

14 AUG 2015 09:08
Startlistor för Lördagens tävlingar
  • Skapad: 14 AUG 2015 09:08


         
Klass 5 - Hoppning 0.40-0.70 (Lätt E) bed. Clear Round Kategori B + C + D    
6 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Tove Sandelin Mango    
  Suderbys RK Acke - Crumpwell Carwyn 24    
2 Signe Hoas BB:s Ask    
  Gotlands Lantliga Xit - Helios 15    
1 Annie Olsson Lotta    
  Hemseortens RK Okänd - Okänd 20    
2 Frida Hiort af Ornäs Björkens Inez    
  Norra Gotlands RK Skattegårds Porter RNF - Buck 14    
3 Natalie Techel Farisca    
  Norra Gotlands RK Axi - Orchis Cham x 25    
1 Linn Leissner Miro Boy    
  Traume RS Power Boy - Son of a Gun xx 33    
 
   
till toppen    
           
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori B + C    
7 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Tove Sandelin Mango    
  Suderbys RK Acke - Crumpwell Carwyn 24    
2 Madelene Olsson BB:s Ask    
  Hemseortens RK Xit - Helios 15    
1 Beatrice Yxfeldt Pascal    
  Traume RS Kamillo av Haga RC 39 - Cordo 32    
2 Annie Olsson Lotta    
  Hemseortens RK Okänd - Okänd 20    
3 Natalie Techel Farisca    
  Norra Gotlands RK Axi - Orchis Cham x 25    
4 Frida Hiort af Ornäs Björkens Inez    
  Norra Gotlands RK Skattegårds Porter RNF - Buck 14    
5 Ella Jakobsson Albin    
  Traume RS Cordo - Orchis Cham x 17    
 
   
till toppen    
           
Klass 4 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D    
5 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Alma Ekelöf Rocco    
  Traume RS Kamillo av Haga - Cordo 6    
2 Siri Gardell Munsboro Rubber Ball    
  Hoburgs RK Okänd 11    
3 Josefine Godman Mira    
  Traume RS Kamillo av Haga - Orchis Cham 12    
4 Emmy Ahlander Emelina KAN    
  Norra Gotlands RK Aydin ox - Okänd 1    
5 Nelly Lindquist Caspar    
  Traume RS Kamillo av Haga RC 39 - Carneol x RP 110 18    
 
   
till toppen    
           
Klass 4GR2 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Clear Round Kategori D    
1 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
  Alva Timén Bristo    
  Traume RS Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 29    
 
   
till toppen    
           
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A    
4 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Tove Olsson Kiara 4236    
  Hoburgs RK Illelead 501 - Birk 447 22    
2 Vera Wiman Bounty RW 1165    
  Suderbys RK Ekelunds Nalle - Crut Rw 31    
3 Elena Hallgren Prissen    
  Hoburgs RK Clant - Granat 13    
4 Edvin Nilsson Nors Broder Tuck    
  Norra Gotlands RK Valdo - Coed Coch Targed 19    
 
   
till toppen    
           
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A    
5 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Natalie Techel Dahlåkras Cosmos    
  Norra Gotlands RK Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 27    
2 Klara Wiman Wilma    
  Suderbys RK Dale Mist - Okänd 30    
3 Tora Fyrenius Ängvaktarns Stella    
  Norra Gotlands RK Coed Coch Targed - Son of a Gun 10    
4 Victoria Björklund Kings Pepper    
  Norra Gotlands RK Okänd 3    
5 Peggy Beier Rolaine    
  Gotlands Lantliga Rooar RC 86 - Spinway Corona RC 77 2    
 
   
till toppen    
           
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A    
4 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Matilda Persén Wild Orchid    
  Traume RS Okänd - Okänd 23    
2 Maxime Holm Caccini    
  Traume RS Kamillo av Haga - Carneol x 16    
3 Ebba Christiansson Rinja    
  Traume RS Kamillo av Haga - Cordo 5    
4 Tove Olsson Lizzie    
  Hoburgs RK Orchis Morio x - Gimmic 21    
 
   
till toppen    
           
Klass 3GR2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D    
1 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
  Alva Timén Bristo    
  Traume RS Kamillo av Haga RC39 - Axi RW70 29    
 
   
till toppen    
           
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag Kategori B + C + D    
16 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Tove Olsson Kiara 4236    
  Hoburgs RK (1) Illelead 501 - Birk 447 22    
2 Edvin Nilsson Nors Broder Tuck    
  Norra Gotlands RK (1) Valdo - Coed Coch Targed 19    
3 Elena Hallgren Prissen    
  Hoburgs RK (1) Clant - Granat 13    
1 Ella Jakobsson Albin    
  Traume RS (1) Cordo - Orchis Cham x 17    
2 Beatrice Yxfeldt Pascal    
  Traume RS (2) Kamillo av Haga RC 39 - Cordo 32    
3 Tora Fyrenius Ängvaktarns Stella    
  Norra Gotlands RK (1) Coed Coch Targed - Son of a Gun 10    
4 Erika Vistrand Marini    
  Hoburgs RK (1) Mahrani of Fairplay - Zoyer 427 34    
5 Victoria Björklund Kings Pepper    
  Norra Gotlands RK (1) Okänd 3    
6 Natalie Techel Dahlåkras Cosmos    
  Norra Gotlands RK (1) Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 27    
1 Alva Timén My Dun Lady    
  Traume RS (1) Okänd - Okänd 4    
2 Alma Ekelöf Rocco    
  Traume RS (2) Kamillo av Haga - Cordo 6    
3 Josefine Godman Mira    
  Traume RS (2) Kamillo av Haga - Orchis Cham 12    
4 Siri Gardell Munsboro Rubber Ball    
  Hoburgs RK (1) Okänd 11    
5 Nelly Lindquist Caspar    
  Traume RS (2) Kamillo av Haga RC 39 - Carneol x RP 110 18    
6 Ebba Christiansson Rinja    
  Traume RS (1) Kamillo av Haga - Cordo 5    
7 Maxime Holm Caccini    
  Traume RS (1) Kamillo av Haga - Carneol x 16    
 
   
till toppen    
           
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Lag
4 startande lag
 
Startnr Klubb Lagnr
    Lagledare
      Ryttare Häst  
  Hoburgs RK Lag 1
    Åsa Nilsson
 
    1 Tove Olsson Kiara 4236  
    3 Elena Hallgren Prissen  
    4 Erika Vistrand Marini  
    4 Siri Gardell Munsboro Rubber Ball  
  Norra Gotlands RK Lag 1
    Sara
 
    2 Edvin Nilsson Nors Broder Tuck  
    3 Tora Fyrenius Ängvaktarns Stella  
    5 Victoria Björklund Kings Pepper  
    6 Natalie Techel Dahlåkras Cosmos  
  Traume RS Lag 1
    Beata Waldenström
 
    1 Ella Jakobsson Albin  
    1 Alva Timén My Dun Lady  
    6 Ebba Christiansson Rinja  
    7 Maxime Holm Caccini  
  Traume RS Lag 2
    Linda Godman
 
    2 Beatrice Yxfeldt Pascal  
    2 Alma Ekelöf Rocco  
    3 Josefine Godman Mira  
    5 Nelly Lindquist Caspar  
 
till toppen
           
Klass 1 - Hoppning 0.70-1.00 (Lätt B) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C + D Avd. A    
7 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
Hoppdomare: Annica Ahlquist    
Banbyggare: Linda Jakobsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
1 Nathalie Franzén Gismo    
  Traume RS Ivanhoe - Lagun 9    
2 Peggy Beier Rolaine    
  Gotlands Lantliga Rooar RC 86 - Spinway Corona RC 77 2    
1 Tove Olsson Lizzie    
  Hoburgs RK Orchis Morio x - Gimmic 21    
2 Matilda Persén Wild Orchid    
  Traume RS Okänd - Okänd 23    
3 Ebba Christiansson My Dun Lady    
  Traume RS Okänd - Okänd 4    
4 Felicia Enderborg Cheerleader    
  Hemseortens RK Mahrani of the Fairplay - Furidant 500 7    
5 Nathalie Franzén Cavarro    
  Traume RS Kamillo av Haga - Carneol x 8    
 
   
till toppen    
           
Lista 987 - Lista över Sena ändringar (häst/ryttarbyte) Hästar    
1 anmälda    
Överdomare: Sofie Nilsson    
Tävlingsledare: Jan Larsson    
 
   
Startnr Ryttare Häst    
  Klubb Härstamning Hästnr    
  Natalie Techel Dahlåkras Cosmos    
  Norra Gotlands RK Wärnanäs Peng - Fagerås Eros 27    
 
   
Skribent: Susanna Leissner

Gräsroten
___________________

Traume Ridskola
Follingbo Klinte 455
621 91  VISBY

www.traumeridskola.se
This is a mailto link

___________________ 

IMG_1449

___________________

hultgren

___________________

Tintin_190x67

___________________

StorloggaBild

____________________

leklust-logo

____________________

 

guteglass

____________________

Thomas Perséns Hovslageri
Tel: 070-757 60 50

____________________

CS Fastighetsservice

____________________

Gotlandsgods
Hemsida: http://gotlandsgods.se/

____________________

Ilexpressen
Hemsida: https://www.ilexpressen.se/

____________________

Reko Entreprenad
Hemsida: http://rekoentreprenad.se/

____________________

Visby Orangeri

____________________

SEB
Hemsida: https://seb.se/

____________________

Glassmagasinet i Vadstena
Facbooksida: Här>>

____________________

Cias Hovslageri
Facbooksida: Här>>

____________________

M Johanssons smide
Facebooksida: här>>

Postadress:
Traume RS - Ridsport
Sven Yxfeldt, Söderhagsvägen 25
62150 Visby

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: info@traumeridsallsk...

Se all info